10 boeken voor vleeseters waar je van gaat watertanden

Koookboeken voor vleeseters

De keuken van een carnivoor is niet compleet zonder op zijn minst een paar kookboeken voor vleeseters. En niet zomaar kookboeken voor vleeseters, maar de beste kookboeken voor mannen die we konden vinden.

In deze kookboeken ontdek je een wonderbaarlijke reeks vleesgerichte recepten, met dank aan slagers, jagers en wereldberoemde chef-koks. Ook zijn er talloze tips voor het vinden van de juiste stuk vlees of het op de juiste manier roken van vlees, zodat je een echte meester in het bereiden van vleesgerechten kunt worden.

1. Smokey goodness

Smokey goodness

Smokey Goodness is door de vakjury uitgeroepen tot Kookboek van het Jaar 2016! Het boek won ook in de categorie beste vormgeving en fotografie (Erik Rikkelman en Remko Kraaijeveld). De jury over Smokey Goodness: 'Het BBQ thema is in dit boek van voor tot achter, op alle vlakken, doorgevoerd. Je ruikt de BBQ bijna. Het is een persoonlijk verhaal en een lekker vet boek met ruige recepten. Althuizen heeft zich werkelijk verdiept in de Amerikaanse barbecuecultuur en belicht die van alle kanten.' Smokey Goodness is het BBQ-kookboek van wereldkampioen Barbecue, Jord Althuizen.

Prijs: €27,50

Bekijk op Bol.com

2. Burgers & BBQ Bites

Burgers & BBQ Bites

Jord Althuizen’s nieuwste BBQ-boek Smokey Goodness – Burgers & BBQ Bites, met barbecuerecepten voor iedereen, voor fans van BBQ USA-style en Smokey Goodness. Back to the USA we go! In Smokey Goodness – Burgers & BBQ Bites neemt pyro-culinair avonturier Jord Althuizen je mee naar de States. Want soms heb je simpelweg geen tijd voor het echte BBQ werk, en wil je something hot & fast. En waar kunnen ze dat nu beter dan in de USA? In dit BBQ-avontuur neemt Jord je mee van de deli’s van New York tot aan de foodtrucks in Portland: op zoek naar a full serving of Smokey Goodness flavour maar voor half the time.

Prijs: €22,50

Bekijk op Bol.com

3. Smokey Goodness Winter BBQ

Smokey Goodness Winter BBQ

'Smokey Goodness Winter BBQ' helpt je de koude dagen door. Jord Althuizen vulde dit BBQ-boek met echt winterse recepten en een BBQ-kerstmenu. Want barbecueën doe je toch niet alleen in de zomer? Met het one of a kind 'Smokey Goodness Winter BBQ' boek van Jord Althuizen kom je ook de winter meer dan warmpjes door. Met echt winterse recepten als home smoked salmon, wild boar on the grill en wintersportfavourites (yes, raclette!) blijft het vuur ook bij min tien lekker branden. Tot aan een volledig Smokey Goodness-style kerstmenu toe: van aperitief tot dessert, alles van de barbecue.

Prijs: €27,50

Bekijk op Bol.com

4. BBQ recepten voor op een kamado

BBQ recepten voor op een kamado

BBQ recepten voor op de kamado In dit boek staan meer dan 100 BBQ-recepten voor op een kamado. Een kamado is een keramische BBQ met deksel. Hierdoor werkt het als een oven en kun je er de temperatuur perfect mee regelen. Een kamado is geschikt voor slowcooking en om te grillen, bakken en stomen. Julius neemt je aan de hand en leert je alle technieken en de lekkerste gerechten maken!

Prijs: €16,99

Bekijk op Bol.com

5. Smokey Goodness BBQ Feast on Fire

Smokey Goodness BBQ Feast on Fire

Van bestseller Smokey Goodness is er nu ‘BBQ Feast on Fire’: hét BBQ-boek voor party’s en feesten. Kerst, koningsdag, of zomaar in de zomer: invite your friends & get your grill on! In Smokey Goodness BBQ Feast on Fire biedt Jord Althuizen je complete BBQ-menu’s. Van Fancy Fire en Veggy Feast tot Smokey Italian en Yankee Classic, alles voor a day to impress. Plus Smokey Showpieces, voor wie gaat voor één all-out Smokey gerecht, en ideeën voor brunch en borrelbites. Met dit keer een rondje Nederlandse local heroes van Smokey Goodness. Dus: zomer of winter, Kerstmis of Pasen, voor een groot gezelschap of voor twee: als het feest is, dan gaat de BBQ aan.

Prijs: €22,50

Bekijk op Bol.com

6. Het complete BBQ boek

Het complete BBQ boek

Met Het complete BBQ boek geeft Julius Jaspers je alle tools, technieken en recepten in handen om het hele jaar door de lekkerste gerechten te bereiden op de BBQ. Van de snelle doordeweekse maaltijd tot showstoppers voor in het weekend en alles wat je verder nodig hebt voor een geslaagd diner van de grill. Denk aan marinades, rubs, snacks, sauzen en zuurgoed en natuurlijk iets zoets van de BBQ toe.

Prijs: €19,99

Bekijk op Bol.com

7. BBQBijbel

BBQBijbel

Luxe editie van deze bestseller voor slechts 25 euro! Barbecueën is populairder dan ooit tevoren. Waar vroeger een barbecue uit spareribs en worst bestond, bereidt men nu complete maaltijden op de grill. Groente, vis, schaal- en schelpdieren en zelfs fruit zijn hierbij inmiddels net zo geliefd. In BBQbijbel laat barbecuekoning Julius Jaspers aan de hand van duidelijke stap-voor-stapfoto's en heldere iconen zien wat er allemaal mogelijk is en geeft hij zijn 250 meest geliefde recepten.

Prijs: €25,00

Bekijk op Bol.com

8. Over rook

Over rook

Het ultieme handboek over warm & koud roken! In 'Over rook' kom je werkelijk alles te weten over het roken van vlees, vis en groenten: het verschil tussen warm en koud roken, de materialen die je als thuisroker te beschikking staan (van rookpan, rookkast en barbecue tot koudrookgenerator en rookpistool), de subtiele smaakverschillen tussen roken op eik, beuk, hickory of hooi en de ideale temperatuur waarop je je hout (onder meer in de vorm van mot of snippers) laat smeulen. Uiteraard is er ook veel aandacht voor smakelijke veiligheidsmaatregelen als pekelen en droogzouten.

Prijs: €25,95

Bekijk op Bol.com

9. Smokey goodness 2

Smokey goodness 2

De tweede Smokey Goodness BBQ-bestseller van BBQ-koning Jord Althuizen. Ga mee op zoek naar de BBQ-cultuur van Zuid-Amerika en ga next level in je eigen achtertuin. Maak werk van je BBQ-hobby! Burning hot, dat is barbecueën Smokey Goodness-style. Het echte werk: stoer, slow en dit keer ook vol fuego. Want Jord Althuizen reist af naar Zuid-Amerika, op zoek naar de BBQ-cultuur van onder andere de Argentijnse pampa’s. Van vurige salsa’s tot complete asado’s, porkbelly pita’s én latino spareribs.

Prijs: €27,50

Bekijk op Bol.com

10. Simple Smart BBQ

Simple Smart BBQ

'Simple Smart BBQ, want bij de BBQ-workshops die ik de laatste jaren heb gegeven, viel het me op dat er nog steeds veel mensen zijn die nog niet helemaal weten hoe het allemaal werkt rond dat vuur. En dat is helemaal niet erg. Er zijn ook veel mensen die bij barbecueën denken: hoop gedoe, kost veel tijd, beetje eng... Welnu, vooral voor die mensen is dit boek. Ik heb geprobeerd het allemaal zo eenvoudig mogelijk te houden, simple en smart dus. Ook wat betreft de ingrediënten maken we het ons makkelijk, niet te veel en gewoon verkrijgbaar bij slager, visboer of groenteman.

Prijs: €29,99

Bekijk op Bol.com